Felsefe.NET - Düşünce Eleştiri ve Paylaşım Platformu - vBulletin

Kullanıcı Tag Listesi

Fizik dünyasını altüst eden Türk'ün buluşu mayıs ayında görücüye çıkıyor

İzmirli emekli emniyet amiri Muammer Yıldız'ın 32 yılda geliştirdiği mıknatıs sistemli makine kendi kendine elektrik üretiyor. http://timeturk.com/images/news/020320101642407377882_2.jpgManyetik monopol cihazını, son 9 yılda 34 prototipe ulaştırdı. Dünya patentini aralık ayında alan Yıldız, Almanya'da mayıs ayında kamuoyuna tanıtılması için gün saymaya başladı. Almanya ve Hollanda'nın önde gelen üniversitelerinin fizik bölümlerinde görevli akademisyenler, geçtiğimiz günlerde cihazı


 1. Fizik dünyasını altüst eden Türk'ün buluşu mayıs ayında görücüye çıkıyor

  İzmirli emekli emniyet amiri Muammer Yıldız'ın 32 yılda geliştirdiği mıknatıs sistemli makine kendi kendine elektrik üretiyor. Manyetik monopol cihazını, son 9 yılda 34 prototipe ulaştırdı. Dünya patentini aralık ayında alan Yıldız, Almanya'da mayıs ayında kamuoyuna tanıtılması için gün saymaya başladı.

  Almanya ve Hollanda'nın önde gelen üniversitelerinin fizik bölümlerinde görevli akademisyenler, geçtiğimiz günlerde cihazı hayranlıkla inceledi. Gizlilik anlaşmaları kapsamında dünya devleriyle sözleşme imzalayan Yıldız, cihazının ev eşyaları, otomobil, gemi, uçak ve uzay gemilerine varıncaya kadar akla gelebilecek hayatın birçok alanında kullanılacağını söyledi.

  PCT/EP2008/006459 kaydıyla dünya patentini 22 Aralık 2009 tarihinde alan Muammer Yıldız, artık sona yaklaştıklarını anlattı. Bugüne kadar Türk Patent Enstitüsü, Hamburg TÜV Raporu, Hollanda Aintofin T.Ü raporu ve teorisi, NR 10/2007/037186 numarasıyla Almanya Ulusal Patenti, PCT/EP/2008/006459 numarasıyla PCT İnternasyonal Patenti aldıklarını belirten Yıldız, son olarakta dünya patenttinin de 'itirazsız' alındığına dikkat çekti. Türkiye'de kendisine malesef deli gözüyle bakılırken Avrupalıların çalışmalarını hayranlıkla dinlediğini aktaran Yıldız, "2003 yılında 16 motor var iken şimdi tek motor haline döndü. 1980 mıknatıs varken şimdi 140 mıknatısla aynı gücü elde edebiliyoruz. Ufaklı büyüklü 34 adet motorumuz var. Mıknatıslar artık çocuğum gibi oldu, üzerlerinde istediğim gibi oynama yapıp istediğim sistemi kurabiliyorum. Tabi hepsinin formülleri değişik." dedi.

  Önümüzdeki Mayıs ayına kadar Almanya'da yeri üniversitenin katılımıyla cihazın tanıtımın yapılacağının altını çizen Muammer Yıldız, "Artık patentler alındı ve makinaların içleri açılıp kamuoyuna tanıtılıp imalıtına geçilecek. İçinde hiçbir enerji olmadan çalıştığını herkes görecek. AR-GE çalışması yapıldıkça cihazımız daha da gelişecek. Şu an için bizim cihazımıza 15 yıl garanti veriliyor." şeklinde konuştu.


  LABORATUAR MERAKI ÖĞRENCİLİĞİNDE BAŞLADI

  Muammer Yıldız, polis akademisinde öğrenci iken laboratuvar ortamında yer çekimi kanununu yenmek için bir çalışma başlattı. Eğitimlerden artan vaktini dört sene boyunca laboratuar ortamında geçirerek bir cihaz geliştirdi. Ancak ilk önceleri hiçbir işe yaramayan bu cihazı, mesleğe başlaması sebebiyle bir kenara bırakmak zorunda kaldı. Aradan geçen 20 yıl sonunda emekli olan Yıldız, emekli ikramiyesinin tamamını yıllar önce bir kenara bıraktığı cihazını geliştirmek için kullandı. Cihazın iki yıllık bir çalışmanın ardından tamamlanmasıyla birilkte elektrik üretimi yapan bir sistem haline getiren Yıldız, bu süre zarfında çaldığı bütün kapılar yüzüne kapandı. Daha sonra yurt dışına bir sponsorun desteğiyle giderek uluslararası geçerliliği olan patentleri aldı. Patentlerin alımıyla da dünya devi birçok şirketle resmi antlaşmalar imzalandı. (CİHAN)
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 03-04-2010, 19:40

 2. monaliza
  Gurur duydum okurken,üzüldüm bir ara, şimdi gönülden kutluyorum...
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 03-04-2010, 20:11

 3. Muammer Yildiz’in ‘fizik kurallarini altüst eden’ ve kendi kendine elektrik üreten bulusuna ortak çikti. Emekli emniyet amiri Muammer Yildiz’in ‘fizik kurallarini altüst eden’ ve kendi kendine elektrik üreten bulusuna ortak çikti. Bursa’da bir oto elektrikçisi mucit; Yildiz’in Türk Patent Enstitüsü’nün yani sira Almanya’daki TÜV’den (Teknik Denetim Kurumu) de uluslararasi yararlilik belgesi aldigi ‘sistemi’ ilk önce kendisinin yaptigini öne sürdü. Oto elektrikçisi Ferhat Özpinar, Yildiz’i ‘fikir hirsizligi yaptigi’ iddiasiyla mahkemeye verdi. Izmir Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 12 Mayis 2004 tarihinde Muammer Yildiz lehine sonuçlandi. Hakim Ilhami Günes baskanligindaki mahkemenin kararinda, “Ortada geçerli bir bulus basvurusu ya da korunan bir bulus bulunmadigi, dolayisiyla yakinma hakkindan da söz edilemeyecegi sonucuna varilmistir.” denildi. Özpinar, mahkeme kararina ragmen bulusun kendisine ait oldugunda israrli. Daha önce de Istanbul’da bir oto tamircisini mahkemeye verdigini ve davayi kazandigini söyleyen Özpinar, “Projeme sahip çikanlardan artik biktim; ama sonuna kadar mücadele edecegim.” diyor. Oto elektrikçisi ile mahkemelik olduklarini dogrulayan Muammer Yildiz ise davayi kendisinin kazandigini söyledi. Bulusuna hirsizlik denilmesine sert tepki gösteren Yildiz, bir yil boyunca hakliligini ispat etmek için mahkemelere gelip gittigini belirtti. Özpinar bulusu ile ilgili çalismalara 1992’de baslamis. Özpinar, projesini 2000’de tamamlayarak Türk Patent Enstitüsü’ne müracaat etmis. Özpinar, 8 saniye elektrik verdikten sonra kendiliginden elektrik üretimi yapan sistemle 2 saatte 380 volt ile 17 kilovat elektrik üretimi yapmayi basarmis. Her yil düzenli olarak patent harcini ödeyen Özpinar, cihazin tamamlanmasi için 100 milyar lira masraf etmis. Özpinar; “Daha önce de Istanbul’da bir oto tamircisini mahkemeye verdim ve yargi bulusun bana ait olduguna karar verdi. Son olarak Yildiz’i da mahkemeye verdim.” dedi.

  (haberx)

  Teknoloji Haber - http://www.haberarsivi.com bakalım sonuç nereye varacak....
  Alıntı ile Cevapla Alıntı ile Cevapla Mesaj Zamanı 03-18-2010, 21:45


Benzer Konular

 1. İntihar Eden Şairler
  Konu Sahibi MonaRosa Forum Edebiyat
  Cevap: 9
  Son Mesaj : 09-22-2012, 20:30
 2. görücüye çıkmak nedir ?
  Konu Sahibi 5N1K Forum G Harfinden Nedir? Başlıkları
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 12-28-2011, 01:17
 3. 1 mayıs
  Konu Sahibi Süreyya Önal Forum Siyaset Meydanı
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 05-07-2010, 23:26
 4. Milli helikopter Atak görücüye çıkıyor
  Konu Sahibi Aksiyom Forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 09-25-2009, 20:10
 5. Kara delik teorisi altüst
  Konu Sahibi nilüfer Forum Bilimsel Makaleler
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 01-18-2009, 17:40

Bu Konu için Etiketler

Sosyal Linkler
Sistem Bilgileri

Powered by vBulletin® Copyright © 2015 vBulletin Solutions, Inc.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

uyarılar
 • Forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.