Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.06.2009, 16:45   #19
HoŞÇa
Felsefe Aşığı
 HoŞÇa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden:
Standart Ynt: Fethullah Gülen ve Siyaset

Fetullah GÜlen siyasete atılsın mı sorusu sorulmadan önce Fetullah GÜlen kimdir, ne yapmıştır, ne yapabilir diye sormamız gerekir...

Fatullah GÜlen'i tartışmak uzun bir açıklama gerktirir elbette.. Faaliyetleri gizli yürütülmüş ama günümüzde tamamiyle gün yüzüne çıkmıştır.. Amaç milletin imanlı bir hale gelmesi ve bunun sonucunda Yeşil Devrim'in gerçekleşmesiyle bir şeriat devleti kurmaktır..

DOğru yerden mi tutuyorum bilmiyorum ama şunu düşünmek temelini irdelemektir gibi geliyor bana.. Siz nasıl oluyor da insanların imanlı olması gerekliliği görüşünüzü, daha kişiliği oturmamış olan ilkokul ortaokul öğrencilerinden başlayark insanların beyinlerini yıkama yoluyla insnalara zorluyorsunuz ????

Bu kabul edilemez birşeydir.. Siz bu yolla insanları dindar mı yaptığınızı sanıyorsunuz.. Din dediğinniz şey o halde şöyle tanımlanıyor : Sorgulamayan, direk olarak benimsemiş, araştıramayan, görüşsüz, android insanlar...
Eğer buysa tanım olabilir..

Bunun yanında dinin içerisinde nerde yer alır acaba üçkağıtlar, kandırmacalar, para araklamacalar, adam kayırmacalar...???

Fetullah Gülen siyaset sahnesinden inmeyen sözde bir din adamıdır.. Kendisi zamanında Erzurum Komünizmle Mücadele Derneğinin başında siyasete girmiş ve ne hikmetse ABD ilişkileri sonrasında çok yükselmiştir.. Bugün Fetullah Gülen'i sevdiğini iyi bir din admı olduğunu söyleyen çok insan varıdr elbette.. Çünkü çok iyi göz boyarlar..
İnsanların düşünüşlerini küçük yaşlardan itibaren köreltmeyi dindarlık olarak tanımlarlar, bu faaliyetlerini dünyaya yaymak için açtıkları okulları "kültür tanıtımı" olarak tanımlarlar ve herkes de alkışlar bunları..

daha irdelenecek o kadar çok tarafı vardır ki bunları yazmaktan işin özüne geçilemeyecektir..

Fatullah Gülen siyasettedir zaten.. Gelip parti kurması aktif siyasete girmesi halinde ise peşinden çok kişiyi sürükler.. Ama buna izin verilemez..
Yasaları hukuk düzenini vsyi geçtim, bu ülkede ÖZGÜRLÜĞE AŞIK düşündüğünüzden çok fazla insan varıdr.. Onları susturmak kimsenin harcı değildir..

HoŞÇa isimli Üye şimdilik offline konumundadır