Konu: Psikopat Gen
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.06.2018, 23:40   #17
ÜstünKişi
 ÜstünKişi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden:

Lefty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle sahte bir profil oluşturup, olmadığın birisi gibi hareket ederken karşı tarafın yani senin deyiminle "deneğin" bundan haberi olmuyor. Yazdıkların ile karşı tarafı geriyor olman bile, deneğe zarar vermek anlamına gelir.

İnsanları tanımak istiyorsan hayata karışacaksın, psikoloji ve beyin üzerine ya da insan davranışları üzerine kitaplar okuyacaksın. İletişim becerilerini geliştireceksin. Sanalda herkes senin gibi rol yapıyor ya da samimi cevaplar vermiyor-davranmıyor olabilir, bu sebeple yaptığın deney adı altında mizansenlerin kimseye ve özellikle sana hiçbir faydası yok.

Şu yazdıklarından sonra benim kanaatime göre senin de bir beyin taraması yaptırmanda fayda var, psikopatlık çıkmasa bile mutlaka başka bir farklılık çıkacaktır. Sonuçları bize de bildirirsen, sevinirim.

Adı üstünde; deney. Deneyin doğru sonuçlara ulaşabilmesi için deneğin davranışları gözlenmeli, bu yüzden deneğe yazışma konuşma sırasında çeşitli duuguları deneyimletip sonuçları bunlara göre analiz etmek gerekiyor. Anlayacağın ortada insanlara bir şeyi dayatıp onları rahatsız etmek yerine, çeşitli yazışmalara verdiği tepkileri ölçmek var. Ayrıca az önce bahsettiğim aktif deneyi sadece düşünceleri uç noktalarda olan kişiler için kullanıyorum, çoğu zaman sadece farklı insanların diğer insanlarla yaptıkları yazışmalara verdiği tepkiyi gözlemliyorum.

Deneyimi sanal dünyada yapmamın nedenleri:
-Kısa sürede daha fazla ve daha farklı düşüncedeki insanlarla iletişime geçebilmek.

-İnsanların sanal hayatta daha samimi olmaları.(İnsanların bazı mesajlarda yalan söylemesi diğer mesajlarda da yalan söylediği anlamına gelmiyor.)

-Sanal dünyada sohbetler kolayca kayıt altına alınabiliyor bu da deneysonuçlarını bir çok kişinin farklı farklı yorumlayabilmesine olanak sağlıyor.

-Sanal dünyanın uç şeyler yapılmadıkça (dini/milli değerlere hakaret, pedofili, kişisel verilerin gizliliği vb.) güvenli olması.

Deneyi henüz sonuçlandırmadım. Deneyin şu anki hızı genel olarak toplumun düşüncelerini seyretmeden hızlı değil.

Psikopat mıyım diye sorarken kendimi(henüz tanımıyorsunuz) değil ÜstünKişi'yi kastetmiştim.

*Şizofren olmadığımdan eminim.

ÜstünKişi isimli Üye şimdilik offline konumundadır