Konu: Psikopat Gen
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.06.2018, 21:40   #16
Lefty
 Lefty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden:

ÜstünKişi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayatımı etkilemeyen felsefi düşüncelerimin somut temellere dayanması gerektiğini düşünmüyorum sonuçta burası bir bilim sitesi değil felsefe sitesi. Düşüncelerimin o düşüncenin sınırları içinde mantıklı olduğunu düşünüyorum, size mantıksız gelen kısımları da burada tartışıyoruz zaten.

Sokak hayvanları konusındaki yazımda herhangi bir yapaylık yoktur, o yazı tamamıyla özgün düşünceleriminbir ürünü olup kimseye bir şey kabul ettirme çabası içinde yazılmamıştır.

Benim hayatımı ilgilendiren işlerin önem derecesini kendimin belirleme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. Ayrıca insanların düşüncelerini tahlil edip insanları daha kolay anlamak için deney yapmak neden bu kadar değersiz bir iş olsun ki? Deney yaparken kendimin ve deneğin zarar görmesini istemem ve deneyi bu isteğe göre yaparım.
Öncelikle sahte bir profil oluşturup, olmadığın birisi gibi hareket ederken karşı tarafın yani senin deyiminle "deneğin" bundan haberi olmuyor. Yazdıkların ile karşı tarafı geriyor olman bile, deneğe zarar vermek anlamına gelir.

İnsanları tanımak istiyorsan hayata karışacaksın, psikoloji ve beyin üzerine ya da insan davranışları üzerine kitaplar okuyacaksın. İletişim becerilerini geliştireceksin. Sanalda herkes senin gibi rol yapıyor ya da samimi cevaplar vermiyor-davranmıyor olabilir, bu sebeple yaptığın deney adı altında mizansenlerin kimseye ve özellikle sana hiçbir faydası yok.

Şu yazdıklarından sonra benim kanaatime göre senin de bir beyin taraması yaptırmanda fayda var, psikopatlık çıkmasa bile mutlaka başka bir farklılık çıkacaktır. Sonuçları bize de bildirirsen, sevinirim.