Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.11.16, 17:00   #9
sanalmanik
Düşünür
 sanalmanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden:

,inanma için akılcı sav süremem. inceleme için türlü teşvik bahanesi ve kavraklık benim metodum

celseleri ciddiye alıyorum ancak içerik öyle bi yapı ki, karmaşa ki
iletişimi önce savlamam gerekir

iletişimi, ciddiye alıyorum, alırım öncelikle
tanıklığı ve içeriğin sağladığı şeyleri ,sağlayacağı şeyleri

bu şu nedenle
içeriği tek kitaplaştımak/kamulaştırmak ve bilgileştirmekten önce tam anlamıyla orda ne olduğuna karar vermek
bunu yapanalrızmı var-bu hataya düşenlerimiz
Benim sunumumda bunun bertaraf edilmesi gerekir
herkes bu ve benzeri bilgi alabilir-bilgi türetme yoluna gidebilir
öncelikle bu fikri sunmalıyım

(hayır orda güzel yapılmış bir yemek var ancak yemeğin tarifi de var )

herkes böyle bir iletişim sağayabilir
iletişimi savlamadan konuyu ve görseli savlayamam-bu bir ilüzyon şovu değil
ordan bize tek kaynaktan bilgi verilmeyecek
kamulaştırılmış tek kitap tek din olma yolunda değiliz

bir ciddiyet ölçeriniz var mı matematiksel tahminde bulunalım
söylemenin bir anlamı varsa? sayılarla kavranamazdı

hayır içeriğe şöyle dersek/düşünürsek
Laura bir soru sorucu, şimdi Laura ne soruyor?
Cevapları eleştirirken bunu (bu diğer tüm mekaniği de/dinamiği de ) eleştiriyoruz aslında
ve siz örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
açık veri ama bu bakın
tabla tuttunuz ve eller gitti otomatik yazdı siz buna devam ettiniz
yıllar sonra derlenen veriyi bize sundunuz
veriyi ham olarak sundunuz dört arkadaş
sadece sorular sordunuz dört arkadaş
biz sizin tanıklığınızı nasıl gözlemlemeliydik? ve emeğinizi ne yana koyalım nasıl ölçelim
verinizi nasıl ne yana?
bunda ne görelim?

hayır bakın şimdi siz
örneğin dört arkadaş bir tabla deneme ile biraz çaba ile benzer bir -fenomenal- veri sağlamış ve internette açık sunmuş olsa idiniz
ben bunu kargacık burgacıkta okumuş olsam;nokta

---
bunu denerken olmuş diyelim ve olan olgu bu ve biz insanız.
aklımız öyle ya da böyle şeylerle dolu
uzman sorucular heyeti yok karşımızda Laura ve arkadaşları ve onların soruları var cevaplardan önce
siz ne sorardınız?

ama içerdiği yeterince içerik var-sandıklarınızın ve saydıklarınızın aksine içerik dolu
gerçek bilgisi ile dolu

inanmak değil şöyle diyelim siz bunla ilgileniyor musunuz? ve ilginizi çeker mi? daha çok
ama
yine de açık süzgeçlerle olası objektif bir okumaya bu verinin güven akışı ve kanı sağlayabileceğini açık kalplilike umuyorum ve görüyorum

bu bir dini inanç benzeri yapı değil
inancı ya da bi şeyi kabul etmek ve bağlanmak değil
böyle bir fikir dayatmıyor/empoze etmiyor daha baştan bunu niye reddediyoruz ve neden bunda diretiyoruz ki biz
,daha çok bir romanı sevmek gibi belki olabilir -orda aradığını bulmak ya da
ya da orda bulduğunu aramak

ben genel düşünerek yazıyorum /yazıyordum .tüm okuyucu dengesi ama sanırım tavrımı değiştireceğim sizinle sohbet olarak düşüneceğim bunu

içeriği bir yana bırakalım karşı tarafın bir uzak gelecek zihni/yapısı olduğunu nasıl sorgulardık?
kendi kuralları/yasaları var ve koyuyorlar da
tutarlılık ya da ne ölçüt sizin için?
kurumsal hurafelerle ve diğerleriyle nasıl başedeceğiz?,

eğer bu veriyi siz sunmuş olsaydınız ve size dönüp deselerdi ne vaadediyorsunuz diye
diyebilirdiniz, banane kardeşim sizde deneyin/sende dene. diyebilirdiniz

gerçekliğin tüm yapısı hakkında bilgilerle dolu bu metin. daha önce görülmemiş sadelikte/nitelikte

saf bilinçten bir varoluş düzlemi yeri ve gelceğimiz ve bizim geleceğimiz olan bir varoluş ya da gelecekteki birleşmiş varoluşumuz bizimle iletişim kuruyor
ya da kuruyorsa diyoruz?
bunu kaçırıyorsunuz? haber büyük aslında küçük değil haber
öncelik bu
(haberdar olma felsefesi vardı sayın evrensel insanın /insan olduğumdan haberim var gibi mesela -ben olduğumdan haberim var- bunun gibi
bu durumda böyle bi haber olduğundan haberim var ve yok ikilemi
inançdar değil haberdar ve okumuşdar olmayı öneriyoruz biz son tahlilde-paradoksta o halde)

geleceğimiz bize gelen bi dalgaya binmiş bize geliyor
ne hoş ala hoş gelsin
bi de şu var bizimle birleşmeye şimdi
bi de şu var
bu birleşme istemesenizde olacak ve termonükleer bi patlama olacak
diyen onlar

boyut ya da yoğunluk değişimi/kesişimi vb. bir döngüsel dönemin eşiğindeyiz biz
ya da daha büyük ölçekli bir varlıksal/varoluşssal döngü kapanması sözkonusu ve evrenölçekte büyük bir olay
ve sarsıntı çekenlerimiz bunla ilişkili ve nuh örneklemesi bunu perdeliyor
celseler bundan bahsediyor

ben bunları hep celseden okudum mesela hiç aklımda komplo kalmamış hep bunlar kalıvermiş

inanmak inanmamak yok
bunlar aklımda
istesemde kendime bunları unutturamayacağım ve
bunların olacağına güvenmek ya da inanmak zorunda değilim
biliyorum. bu açık bir haber. biliyorum o halde
bunların oalcağına mesela kendime bile güven sağlayamam. istesemde inan veremem ki
bu bir veri-açık veri
ve ben bunu biliyorum şimdi bilgi ne yapar?
hayır sadece kayıtlı bu veriyi biliyorum ben;nokta

bize inanın demiyorlar /güven Laura var
sorularımıza cevap veriyorlar

soru soranlar abd li
açık bir forumları var ingilizce Laura ya bile ulaşabilirsiiz ben google translate ile ingizice bilmeden denedim
deneme denemedir sonuçta Laura yı kendime _bizzat kend, nickinden_ yazdırmayı başardım bir cevap verdi bana sundu
herhade translate çevirisi olduğu için verdiği cevap şöyleydi;
"çok fazla gürültü"
yemin bu!
gerçek bu!

çünkü abd de yaşıyorlar ve abd kafalılar belki bilmiyoruz
ama aksi örnekler var. erdoğan bile geçiyor
siyasal bilgilendirme servisi mi bu?

ama şimdi mesela ilk paragraftaki yargınız sorucunun soruları
bu bir yazdırma değil-bildirme değil
antibiyotikleri ve putin'i sormuş olmalılar .
Laura ya ulaşmaya ne dersiniz mesela
ve madem karşında gelecek var neden bunları soruyorsun ki ? demeyi
akılcaı sorular sor Laura. demeyi mesela
siz neyi merak esiyorsunuz,
aile ve aşk ilşkilerini daha çok soruyorlar biz şahidiz
herkes kişisel geleceğinden yakınıyor ve semptomlarından; bunu biliyoruz mesela değil mi?
kişisle hayat meraklarınızı ve çarpışamlarınızı düşünün lütfen ve yanana koyun onlar soru/sorun olsunlar tümden
ve bir biliciden öğüt yanıt istesinler nasıl bir metin orataya koyardı?

ama evrenseller Laura diyen onlar
kişisel soruları lütfen sınırlandırın lütfen diyen de
yeterince/yeterli evrensel gerçek bilgisi ya da kavrayış için done benzeri sunuyor metin merak etmeyin
yeterince var ve yeterince varsa yeterince vardır

bana cevapsız bir sorunuzu söyleyin lütfen tüm incelemelerden sonra ? lütfen
tüm transkript değerlendirmelerinden sonra (gerçekten sizin için oldukça cevapsz kalmış) soru rica edeceğim
metodolojnin cevaba-gerçek bir cevaba yöneltmediği/yönlendirmediği bir soru lütfen
ben metin çıkarımlarıyla/yönelimleriyle yanıtlamayı deneyeyim;
sorusu aranmış bir soru değil ama cevabı daha önceden aranmış bir soru _gerçekten aranmış bir soru

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:28 ----------

"evet ya da hayır ile boğuşmalar"

bu bir gelecek iletişimi olabilir mi sorusu evet veya hayır diye yanıtlanmalı değildir
orda bir veri var ve duruyor ve bunu iddia ediyor
diye yanıtlanabilirdi

sen veriyi inceledin mi?
beğenmedim
bu güzel bir soru olurdu

bu bir gelecek iletişimi olabilir mi sorusu evet veya hayır diye yanıtlanmalı değildir
evet ya da hayır değilse cevabı sizin için hala açıksınız değil mi?
bir fikriniz yok değil mi?

beğenmedim güzel bir cümle. sevdim

olabilir ya da olamaz (ya da her ikisi ;ikisinden biri; kaytarık yanıtlar bunlar bunu çok yaparız değil mi? bir diğeri ve başka şıklar olasılıklar -açık akıl nerdE?)
açık süzgeç? nerde?

fikrim yok-bilgim yok , var mı ay da? ilk süzgeç bu. fikir üretmeli değilim ben bilmiyorum
benim bu konu hakkında kanaatim var mı? neye dayanıyor?

benim için değil.
bu güzel bir cümle. yerinde duruyor
subjektif kanaatlerle boğuşmayacağaız bu eğlenceli mi?

bilmiyorum güzel bir cümle bunla başlayın
doğrulamaya ya da yanlışmaya girişmeyin daha baştan. açık veri orda duruyor
bunu kanıtlamalı değilsiniz siz
-bunla cermeleşmek ve boğuşmak

"BİR BOING'I UÇURMAK ICIN GOKYUZUNU KANITLAMALI DEĞİLSİNİZ"
VE GOKYUZUNUN VARLIĞINA INANMAK/BILDIRMEK SUBJEKTIF"

KASYOPYA CELSELERI

BU BIR KOMPLO DEGIL LS2

tırnaklanmamış alanı ben ekledim ama doğru söylüyorlar
bir komplodan bahsetmediklerini ben orda görebiliyorum

peki daha çok done-ben ispatçı mıyım. asla değilim. aklımın son sınırı burda şimdi

aklınız sizin onu üzmeyin ne olur?

yargım yok
daha iyi daha net
ve daha keskin, vurucu
bu he ls2

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:52 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:37 ----------

"KUANTUM TEORİSİNİ İSPATLAMAYA ÇALIŞMAYIN/İSPATLAMAYIN, ONDAN YARARLANIN/FAYDALANIN"

KASYOPYA CELSELERİ

Kuantum teorisi bize daha onu ispatlamadan ne sağlıyor ls2 -sağlayabilirdi?
sağlayabilri mi? sağlayamaz mı?
kuantum teorisine inanımıyorum lütfen bu cümleyi deforme ediniz? ve devam edelim

eğer yürüyüşe çıktıysanız molalar son durakta

ispatlamaksızın ve inanmak kani olmak vb geçtim kuantum teorisinden yararlanabilir miyiz? yararlanamaz mıyız?

ben kuantum teorisini sevmedim/beğenmedim ve ama fizik benim ilgi alanım ve baştacım

kuantum bilmem çünkü ben ona inamıyorum ve sarmadı beni
herkes için yazıyorum ls2

felsefe için böyle diyecekler ls2, bu metin orda duruyor çünkü ve bir gün gerçek olacak

kimse kuantum teorisine inanmaya çalışıyor mu?
bir olaslık olarak orda cumhuriyet bu ve sınırlıları çizilmemiş-sınırsız bir (bakış açısı) olasılık o-baş cumhuriyet çünkü

kuantum teorisini gerçekliği bildirilmeden /ona inanmayın. inanmam diyen kaç kişiyiz?
hayır fizikle böyle mi ilgileniyoruz? neyi anlattığımı kaçırıyorsunuz

kuantum teorisin inceleyin lütfen bilgi edinmek nedir??
bilgi ediniminden gelen güç

eğer araştırmanlarınız sizi kuantum teorsine yöneltiyorsa siz ne yapmaya çalışıyorsunuz ? fizik bilmeye mi? öğrenmeye mi?
evrenin yapısını çözmeye ya da bilgi edinemeye-açık olun lütfen

bana kim bunun fesefe olmadığını söylüyor ve söyleyecek
felsefenini ne olduğuna ben/(ya da biz) karar veririm (veririz)
en baba ve en ala felsefe dökümlarından biri olabilir Kasyopya içeriği
eğer öyle incelenirse ve tanımlanırsa-ki herşey felsefedir-bilgi bakışı önemli ama bilgi edinmek için okuma
sosyal inceleme mesela-inanılmayan karşı tarafın savunusu ,dışarlanması ve -özvuruşu her neyse hepsi bu içerir
serbestten bağımsız, araştırmacıya yönelik döküman

kuantum teorisi için,
oluşturumcu inanarak mı bildirdi ya da indirdi inandı ve sınadı ve kuram koydu ortaya
kuantum teorisini yeterince bilmeden fizik bilgisini nasıl soyutlarız_

eğer tanrı hakkında bir karar verici iseniz yeyüzündeki tanrı evren kuramlarını incelemekten başka ne yaparsınız?
ve eğer gerçek hakkında bir araştırmacı iseniz?

ben hala açık inançlara tapıyorum

--------

ls2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
son yazdıkların benim için aydınlatıcı oldu. eyvallah. ama başkalarıda okusun istiyorsan
başkalarının da okumak istemesi çok karmaşık bir kavram çünkü özgür istenç var
kendileri okumak istiyor mu? benim ki tanıtım işlevi bundan ötesi değil
içerik ile ilgili destek sunabilir ve veri/done yorum sağlayabilirim ancak bunların pozitif istencini ölçemem

Ben daha ziyade ve daha çok onu okumuş ve ilgilenmiş tartışmayı yeğlerdim
-soru, iletişim ve boşlukları doldurma ,birlikte çalışma
bu açık

(Bir Fransızla bir Yahudi haberleşemez dostum. Dil öğrenmek için sözlükler var ancak bir dil kaç yılda konuşulabiliyor. biz yeni bir dil? bu)

ls2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bir teklifim var; aynı imanın şartları gibi (dine felan benzetmiyorum kasyopyayı ,örnek veriyorum sadece) evet aynı imanın şartları gibi kasyopya hakkında kısa bir yaklaşım tarzı özetlemelisin bence. örneğin ;

1-metodoloji dediğin tahta ile iletişimin olabileceğine inanma /kanallama
2- ra bilgileri ve pleiades ögretileri hakkında az da olsa bilgi sahibi olma
3- celselerin konusu amacı hakkında ana başlıklar
vb. gibi

yoksa medyumu kanalı yoğunluk aşamalarını gelecekteki bizleri falan duyan kaçar dostum kimse okumaz..
biz şu önermelere vardık -eğer ilgilenirseniz ve okuyup yorum sunarsanız sevineceğiz

----

kanallama tanımı gereği açıktır ve sonsuz olur-her an herşeyle olur biz bunlara nerden girişeceğiz ki
teorik olarak sonsuz sayıda iletişim ve sonsuz yolla iletişim
gelecekle ya da herşeyle de sonsuz iletişilebilir (ya da tür metot yöntem yol olarak izlenebilir ve denenebilir, üzerine sonsuz deneyler yapılabilir/kuramlaştırılabilir) önermesi içerisine bunu kuramlaştıralım/giydirelim
siz ya da başkası her an iletişiyorsunuz savını beraberinde götürür-açık
,
erişim evrenseldir (savında önermesinde ki bu onların içeriğin bir tabiridir) ve zihinsel erişim türlü metodolojiyle sınırlanamaz burada herhangi yolla gerçekleştirmiştir
(diğer algılarımız, değillerimiz modern bilim takıntısı ya da herhangi gerçek sınırlamasıdır)
sonsuz sayısa zihinsel erişim var
zihinsel olarak erişilen kaynak ya da yoğunluk gelecek olarak sınıflanacaksa ki buna gerek yoktur
kitaplar ya da bilim de/diğer şeylerde onla olurdu zaten.

içerik herşeyiyle açık ve (özgür) objektif sunulmalıdır ve tanıtılmalıdır, çekinilmemelidir
içerik tanıtım refleksiyle dezenforme edilmemelidir

RA Material ve Pleiades'in önceki sunan arkadaşlar aksine hiç okunmaması ya da daha sonra araştırılması gerekli bence. Yeterli ve gerekli süzgeçleri ,pekştirmeyi de, sunmuyor ve akıl karışıklığı yaratıyor. Kasyopya üzerine iyi bir okuma iyi olur
Bunlar (Ra ve Plaeiades, onlarında da onurlarını teslim ederek yine) gerçek yüzeyinde durdukları için Kasyopya için ark yapı backround sağlıyorlar sadece

Celselerin konusu amacı dersek şöyle olurdu. Laura başlattı ise o tanımlamalıdır
kişisel merakı ve itkiler (bilgi edinme itkisi-korunma itkisi-çocuk gelişim itkisi, kendi çocukluğunun felaketini ve yaşamını aşmak ve cevaplar bulmak-düzeltmek,yardım etmek, dengelemek itkileri olabilirdi ama kişisel merak ve araştırmalar sanırım) ile ama Laura cevaplamalı

"ben paradigmayı olgulaştırmayı daha çok yeğlerdim"

amaç çok karmaşık bir kavram
bu daha çok sonuç mu bilmiyorum belli bir amacı var mı? açık olmalı o

amaç değilde sonuç, toplaşan ve yayılan/yaygınlaşan genişleyen (iyi ve sıkı tarafsız iletişebilen-bilgilendiren) bir bilgi ve iletişim ağı olabilirdi

içerik tabi ki öncelikle bilim ve mantık çevrelerine,tutarlı akıllara ulaştırılmalıdır- sunulmalıdır
Bilim olarak tanıtılmalı ve varlıklaştırılmalıdır/tanımlanmalıdır
bilim tanımı gereği son derece açıktır ya da esnektir

Kendini teolojik olarak bütünleyen ve savunan bir varlığa (teolojik akla) (genelde ve özelde ) bu sonuç (pek) aktarılamaz -nerdeyse duruyor çünkü
Kişi taraflı tutum izler ya da varlık bütünlüğüne inanmaya devam eder
kendini teolojik olarak savunuyor (varlıklıklaştırıyor-var ediyor-varlıyor)
Bir tanrı üzerinden varlık buluyor. Kendi varlığını tanrı üzeridnen gideriyor ya da benzeri sağlıyor
bir tanrıdan doğma,olma tanrı varettiği olarak kalıplaşmış zihin yapısı aşılamaz-denenir

-Teolojik akılla kavramsal mücadele yürütülemez.

(Okumalar onda dogma etkisi yaratır ne yazık ki!)

içerik kendini felsefe-bilim olarak varetmelidir- tanıklamalıdır
ruhsal platformlarda -pek nadir- ilgi görmez/yer bulmaz
-Benzer içerik okuyan ve gelecek, bilgi, gerçek vb. gizem merakı olduğunu beyan edenler nadiren dışlamıyor-bu alandan ilgi çekmiyor ve kapalı
UFO cular onu hiç sevmez
Kategori dışı tabir edilir-kendi grupları var ve iletişim ağları(berbat)

bilimsel bir çalışma olarak sunumalıdır ve tanıtılmadıdır
özgür bilim-serbest çalışma/bilinç istenç gibi paradigmalar

Bilimsel olmaktan dışlayanlar merak etmeyin tarihin tozlu çöplüğünde yerlerini açık savunacaklar

dışlayamazlar ve değilleyemezler çünkü bu gerçek anlıyor musunuz?

metnin donanımı ve felsefesi oldukça (gerçek ve ağır, değişken ve gerçeğe nerdeyse tümden ters ve başka paradigmal yapı içeriyor -gerçek üzerinde hiç duyulmamış duyulması hayal edilmemiş -umulmamış ve hayal edilmeyecek umulmayacak türden veri barındırır ve korkunç diyenlerimiz çoğunluktadır)
dünya gerçeklerini çarpıtacak cinsten siz buna inanmayabilirsiniz
içlerine dalanlarımızın oldukça gerçeklik başına çöktüğü durumlar var ve etkilendikleri de oldu-
bu yüzden okuma (önerme-tavsiye) sunmaktan kaçınıyoruz. Bilimsel süzgeçler gerekli ve tematik/sıkı akıl öncelik

metin kontrollü bir biçimde sunulmalı ve uygun kitleye ulaşmayı hedef ler
uygun kitle tanıtımı zor
kendinden büyüme hedefler

metin öncelikle onu yorumlayabileceklere, arzu edenlere ve ihtiyaç duyanlara erişmeli ulaşmalı
siz bu yollardan /yukarıdaki yollardan geçerek onlara ulaşamazsınız

bu metni neredeyse tüm sunmaya-yaymaya girdilemeye genişlemeye düşünen, çalışan arkadaşlar ölü ya da diri konuşmuyor sunmuyor çünkü
oluşan olumsuzluklardan rahatsızlar
bu bir etki prensibi ya da benzeri
metin içindeki saldırı gerçeğini ve anlatısını umarsayabilirsiniz ancak hayatınızdaki izleri ile karşılaşmak kafa yıkıcı ve tazeleyeci olacaktır

metin kendi yayılımıyla duruyor ve kendi yayılımıyla yayılıyor
arkasınıda bir grup var ufak çaplı ve kendi bilgi iletişim ağını kurmuş
kendi içine kapanıyor bizim gördüğümüz aşmalı
yorgunlar biliyoruz
ve aşınmışlar anlıyoruz

ilgi çektiği kanal ruhsallık platformu olunca ordan gelen/sağladığı okuyucu oldukça (dindar) kafası karışık buradaki felsefi derinliği ise asla anlamıyor
bunu inançlaştırıp kalıplaştırıyor dinleştiriyor disnel eğilimleştiriyor
Metin içindeki içindeki iki kalıba bunu hapesip kalıyor-kendide hapsoluyor

varoluş gerçkelerinin yanından -bile- geçmiyor /kulaklarını tıkıyor
metindeki iki kalıbı tekrarlıyıp ve aynı hataya düşüyorlar

biz o arkadaşlara ulaşmaya çalıştık ne yazık ki dinlemiyorlar bizi

bunu okuyan sınırlı bir kitle var-nasıl buluştuklarını tam bilmiyorum ama önce ruhsal ilgilerle sanırım benzer yapılar okumuş insanlar genellikle
öyle ya da böyle sevmişler ya da ilgilenmişler
biz de öyle girdik okuduk/benzer arayışlarla ve -itkilerle- buluşmalarla

ki bu tip okuma merakları olan (yada olsupunusmyleyen) insanlar/arkadaşlar bile bi kaç okumaya negatif vs. deyip itiyor
Ruhsal aktarım olarak kategorize edilirse/edilecek bile olsa bu yapını nve yazımın yanına yanaşmaycak türlü pespayelik ve pespaye içerikler buna sıkıca yeğ tutuluyor

çok az ama çok az anlayan var
ki o kitlede, benzer kitlede ve eğilimi olanlarda dinleşiyor bu yanlış eğilim
ya da ne yazık ki anlanmıyor-Metnin gerçek yerleri/bölümleri ve satır araları okunmuyor, irdelenmiyor-anlaşılmıyor.

içerikten fazlası var ls2
yani içeriği okutmak değil asıl hedef paradigmayı sunmak ve göstermek
içerik üzerinden
ya da dolaylı

"gelecekle iletişilebilir" bu bir önek ama daha başkası

1- bu iletişim sonsuz yolla olabilir_oluyor da zaten
buradaki aracı tahta ve bazen de insan bedeni sadece

"olmuş olabilmesi olmuş olabileceğini gözler önüne seriyor"
tersten okuyun ve varedin

gerçek ilgilileri ile buluşturmak iyi bir yol olurdu ancak

hayır duyan kaçsın önemli değil -gerçeği görmek ya da hiç
ya da olduğu gibi sunmak ya da hiç
bir göz boyamaya değil gerçeği neyse, ne oluyorsa onu tanıtmaya niyet başta

---------- Mesajlar Birleştirildi 19.11.16 at 00:51 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani 18.11.16 at 22:56 ----------

Peki bir sınıflama yapıp deneyelim

Önermeleri oldukça açık olarak kurmayı deneyeceğim

Kasyopya Teması Üzerine Deneme;

1- Antik yöntemlerle gerçek bilgisi alma peşinde koşan bir grup araştırmacı ve meraklı kişi klasik viya tablası denemeleriyle gelecekle temas kurduğunu belirten bir içerik/metin yayımlamaktadır.

(Birinci kayıtlı gerçeğimiz bu olsun-oldukça tutarlı bir önerme çünkü kişi ve kişiler hala bunu tam olarak ifade edemiyor-etmiyor ya da tam olarak iddia ediyor değiller.
Yazımın kendisinin /otomat/ bunu doğruladığı, öne sürdüğü/ yazım cevap paradoksuunn bunu öne sürdüğü önemli.)

bu doğruysa sonsuz önerme; yanlışsa x

sanırım bu önerme yeterli çünkü
gerisi önyargı. merak eden bakar olmalı sonuç burda.
başka önerme üremiyor/canlanmıyor bile. içten öyle merakça doğmuyor bile bundan sonra?
gerçek bir merak takip etmeli, ona dayatılmamalı
merak burda bitiyor

2_Merak ediyorsanız tıklayınız

burada yapılabilecek şey

3-İçeriği sadeleştirmek özenleştirmek tanıtlamak açıklamak gibi şeyler (giriş linkleri) ancak her yorum ona zarar verir
subje-subjektivite katar ve esnek süzgeçler önerir .Ego ve bireysel sunular çatışmalara gebedir ya da benzeri

Burda araştırmaya açık alan bırakılmalıdır
-gözlemlenmelidir. gözlemci merak ediyorsa peşine düşer.nokta

önyargı parçalamaya girişmeyin-atom henüz parçalanmadı çünkü einstein akıllı adam derler siz siz olun uğraşmayın

Karşı yazdırıcının gelecek olduğu iddiası kişiyi sarsmıyorsa bırakında koşsun
Karşı yazdırıcının gelecek olduğu iddia ediliyorsa bırakında olan olgu/olay kendini açıklasın
gözleme bırakın
Gözlem çekimi için aktif süzgeç önermedir. Yazımı önerin ve geri çekilin -hedefleyin
hey bak orda bi şey var

Araştırmacı ihtiyaç duyacağı her kavramı doyasıya mutlak araştıracaktır. Her taşın altına bakacaktır .Bakmıyorsa onun sorunu. Gerçeğin peşinden koşsun

hayır bir gerçek bildirdiniz

Güçlü iz arayıcılar onda izleri muhakkak görecektir, ne dediğimizi anlayacaklar
gerekirse bırakın önermeyi o çürütsün ve peşinizden gelsin. izleri takip

Kişi kendini aptal yerine koymak ve aldatılmak istemiyorsa bu gerçeği muhakkak araştırmalıdır.
Sonra bırakında yiyeceği/yediği kazığı o düşünsün.

Diğerleri kayıtlı din tacirleri tüccarları gibi uzayır listelerle sınırlanabilir-onlara rahat-huzur verin uzak durun-karışmayın-bulaşmayın asla

kendiniz zora sokamyın benim düştüğüm duruma düşmeyin

----
Yani üçler dörtler basamağı için önermem şu olurdu yaklaşık

Olan olgu budur buyrun. Ne olduysa onu ziyaret edin ve gözlemleyin
biz çarpıtmadan size sunduk.
(ben ne desem yalan ya sen bak istiyosan orda duruyor)
(Sen ikna oldun mu? bilmiyom kafam karışık biraz karşık şeyler söylüyolar)

bu iyi bi olgu olurdu.
Sorularınızı tamamlayalım ve gruba ulaştıralım
Şüpheleriniz varsa/neyse bize ya da gruba temas kurun ya da ulaşın
Biz kendi içimizde şüphe doğrulaması sunamayız o hade gruba mutlak ulaşım sağlanmalıdır bunu öneriyoruz
Grupta objektif (kesintilenmemiş-kısaltılmamış ve deforme eidlmemiş şekilde ) veriyi sunmaktadır
daha ne yapablirler onlarda kanıt sunamazlar

Bir tahtadan otomatik yazım süreci bunu kendi kendi sağlamakta ve iddia etmektedir.
Parmakları tahtaya değiyor diye mi onlar biliyorlar
Ellerimizi üzerinde tutuyoruz diye biz mi sorumluyuz? diyebilirler
Ya da soruları biz sormuş olabiliriz ama gelecekle konuştuğumuzu biz mi iddia ediyoruz?
diyebilirler
o yazdı-tahta yazdı bunu
(bakın birlikte bir gözlem yapalım ve vidyo çekelim ya da canlı tanıklar oluşturalım hükümet liderleri bize getirin gözlemlesinler -onlarda denesinler-bu bir önerme? bunu derlerse napcaz?)

Eğer dinsel kirletmelerin, savaşların türlü tantananın ve saldırının hedefi olmak istemiyorsanız bunu yapın sunma basamağını unutmayın
Bunlar sizi korur umursayın olur mu?

Ben bir bilgi okudum gelecekten bahsediyor. orda dendiğine göre gelcekle haberleşiliyor muş. dünya anladığımız gibi diilmiş ama bu saatten sonra kafa yormaya pek deymez-araştırmacılar baksın. bildiğin herşeyin ters yüz olmasını istiyor musun?

Düşman kazanmayın dost kazanın
walla merak ediyosan sana linkini veriim bu yeterli
-kişi gerdeğe kendi girsin bırakın da-

bu halde okuyucunun açık süzgecine bırakılır

Grubun erişim ya da gözlem deney sağlarlığını/tutarlılığını ve ölçütlülüğünü ve içeriğini sınayın
Bunu dışında bireysel deney sınanırlığını düşünülebilir ve gözden geçirebilirsiniz
İçeriğe göre; yayımsal hedefler ,bunun amacını ve çapını oldukça genişletmektedir. Veriyi pozitif paylaşmaya ve tümden paylaşmaya ve geniş kitleye sunmaya hazırlılık bilinci, evrensel gerçeklik bilgisi alma istemi ve dağıtmaya koşa koşa gitme bilinci istenci ile desteklenirse alınan verinini çapının büyüyeceğini öne sürmek içerik tutarlılığı ile uygun/pozitif görünüyor..
bu şart altıdnaki denemeler sanırım-uzun bir kısa bir sonra- tutacaktır
Yani gelekte muhtemelen kitelsel bi kaç milyon okuyucuyu ve yayılımı göze almışsanız ve tüm ceremeyi çekecekseniz sanırım sizde yapabilirsniz demektir

---
Veriyi izlemek/okumak bir kaç hafta sürüyor bu iyi bir süre. İyi bir hayat akışı için gerçek mücadelesi olan bir bunu zaten -es geçmez- ve fedaya hazırdır. değilse boş iş peşindedir. Hem böyle sansasyonel bi haberi es geçen zihin bırakında ne peşinde koşarsa koşsun

-Stalker -
benim yazabileceklerim bunlar

(Yani peygamber olmadığını ve tanrı olmadığını felan öne süren insanlar yok.
bunu yapan tahta bilinci birincisi-kimseye kızgın değiliz bu arada)
(Bilimsel bir deneyde tahta konuşturuluyor)
Peygamber bir tahta o halde ve tanrı göndermedi onu

gerçekten böyle yaparsanız incinmezsiniz ve sıkıntıya girmezsiniz-gerisi zor olurdu

(walla ben hepsini okudum iyi bir önerme)
(hiiç canım ne var ne yok öğrendim işte .
Gelcekten sorulara cevap cevap veriyorlar. Yaa ne sorarsa mı?
Evet evet
bakın hiç sıkıntı yok yalan yok-tanıtım yok)

bi daha dünyaya gelsem böyle yapardım-bu işten sıyırsam susardım

Bilgi toplamak ve öğrenmek için çabalayan bir grup; bilindik ve antik yöntemlerle bilgi toplarken , bir yandan da viya tahtalarıyla deneme oturumları sürdürdüler ve umulmadık bir biçimde, aşağıdaki masalı derlerler.
-
İşte buna viya/tamyol ileri diyoruz
-
Türkçe Tanıtım
http://tr.cassiopaea.org/

Giriş
http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=7

Konu sanalmanik tarafından (05.05.17 Saat 14:53 ) değiştirilmiştir.
sanalmanik isimli Üye şimdilik offline konumundadır