Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02.11.16, 03:57   #2
sanalmanik
Düşünür
 sanalmanik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nereden:

darmadağın etmiş gibi hissediyorum -orayı- burayı ve toplamanın zamanı geldi mi? bilmiyorum
gerçekten sözcüklerimi ve kafamı da allak bullak ettim,
diyeceğimi de

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:09 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:39 ----------
Dipsiz Kuyu /Başlık Öznesi
ya da bağrılan sert kaya/dağ başı -uçsuz bucaksız yer- açık alan
bağırma kayası -iç dökme dibi gibi şeyler Başlık için ikinci önergem

varoluş üzerime çökmüş gibi
karanlık hissediyorum çok karanlık ;napılacağını bilmiyorum; bir hiç gibiyim-ya da benzeri bunları söyleyebiliyorum sadece ben-şimdi için
ben pisliğin tekiyim ya da pislik gibi hissediyorum ya da hissetmeli sanki bunu bazen

karanlığın altında kalmış gibiyim-bilmediğim yerin/şeyin içinde -tıkanmış- hissi boğuluyorum yol verin lütfen yol açın lütfen daha fazla karanlık

bunu neden yapıyorum? bu ben miyim? bu kötmü mü? kim yönetiyor? soruları; hiç

kimimlan ben-neyiz yani -neeler oluyor burda

bugün kendime yalın bir saltık ve bağımsız form ve işgücü olmadığımı hatırlatmayı denedim. düşündüm ya da düşünmeye zorladım ve denedim
yani benden en az sekiz milyar daha olmalıydı-vardı sadece bu dünyada
hepsinin bedenleri ve acıları olmalıydı-ayıramadım ya da düşüremdim bu düşünceyi istediğime sanki oldum
baktığım gökyüzü bir tuhaf-ona sadece ben bakıyormuşum gibiydi. benim hislerim var gibi hisler
evet sadece bu dünya-milyarlarca benden aynı acı benzer insan
başka dünyaları bilmiyorduk sadece bu denedim ama gelişmedi bir ben olduğumu diğerleri olduğu fikri -sevmedim
başkalarınında duyguları olması onlarında benler olması ve açık filli akılları ve özlemleri olması fikri -yetrince güçlü ve pekişmiş ya da nasıl benlenecek ti
nasıl gelişecek ve her an aklımda duracaktı bunu düşündüm

bunu neden yapıyorum yine? kimitarif ediyorum -ne düşündüğünü neden açıklamıyorsun ki? ve ne anlatmaya çalışıyorum şimdi bi şeyler bildiğimimi olduğumumu kurtamaya çalışam mı? kimi neyi? neden? şimdi açıkla _düşün

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:39 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:09 ----------

ölmek istiyorum ya da bunun gibi bir şey sanki bir yokoluş bir ışın çarpması ya da ben olmadan ölmek gibi
canlılığım olması ya da dışarının daha canlı olması gibi bir şey istiyorum-içinde hissetmek
kesinikle daha canlı hissetmek istiyorum

bura bir dağ başımı tamam/yalnız mıyım?
istersen -öyle istersen- eğer öyle istersen evet

ne derdim-bilmem- susardım ve kayalara bakardım önce diyecekleri bi şey var mı? bağıracak bi şeyim yok ki

yanımda kim var?
olmalı mı?
olursa değişir bu

bir rüya olsa atlardım-yüksek mi yeterince burası?

bunu neden yapıyorum şimdi anlat

aynı acı ben ya da zaman taşımaya dair his yoksunluğu ya da aynılık hissetmeme bu nasıl sağlanacak-saygı sevgi ya da bi eşyler-bi ölçülü paylaşma-var ama bi şey eksik gibi- aynı duyumsanmayanlar -aynı duyumsamamak -ortak hissetmemek gibi li açıklanmayan tam açıklanmayan his yoksunu şey_cevap tam değil hiç

--
-tam şimdi burda his bulmak istiyorum-dağbaşı _daha yoğun bir his -anlama gibi hisler şeyler

---
bir tanrı önüme çıksın?

--
daha güçlü bir şey görmek istiyorum bir güce tanık olmak bir çarpmaya ışına büyük bir feragate -şeye, canlı hissemek şimdi

--

burda yok gibiyim-
sadece burda yok gibiyim

yine burda yok gibiyim ve bu geçmiyor şimdi dostlarım

-
yesemde içsemde tutsamda geçmiyor-ben yok gibiyim şimdi

---bi çeşit var hissetmek canlı ama başka bu -ışın renk bu

---ben gerçek gibi gerçek var gibi hissetmek istiyorum bu var biliyorum ölsemde geçmeyecek-yetmeyecek biliyorum şimdi hissediyorum bunu ama uzak çok uzakta bu yer

--kafamı şimşeğe çarpsam olur mu? bu aradığım doyumlanma eksikliklik tamamlanır mı? ateş çarpması gibi his -yine de yakmıyor içime dolmuyor gibi benimle bileşmeyecek gibi his
beni doldurmayacak gibi his -yetersizlik

-dağbaşı
daha büyük bir ses istiyorum daha yoğun ve dalgaları görmek isitiyorum ışık dalgalarını yüzen sesimin gidişini izlemek-görmek istiyorum yakışını ve büyüklüğünü çıkardığım sesi izlemek isitiyorum kesin şimdi

ses benden uzaklaşmasın mı? bu diil
ses büyük olsun ya da çok ses çıkarayım dalgalı

dağbaşı
toprak olmak isterdim birden toprak olmak ya da bileşmek hiç kalmak gibi hisler olduğu yerden yok
ama birden hiç bilmeden gibi garip his bu anlatılmıyor tamamlanmıyor tamam değil bu kelime

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:26 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 21:39 ----------

benden sekiz milyar tane olanlardan olanlar siz neler yapıyorsunuz? ve ne yapmalıyım?
bunu neden yapıyorum şimdi ben _açıkla
bi şey anlatmaya çalışıyorum neyi ve nasıl açıkla şimdi
üzüntü -derin üzüntü ve kaygı hissi korku ve aşağısı
neyi kurtarmaya çalışıyorsun şimdi
bilmem anlamadım bunu

--

gözlerinden yaş çıkana ya da gözlerin çıkana ve hissedene kadar bağırmak
derin bir dağ başı düşünmek karanlık bir korku yamaç karanlık yamaç hisleri

biz kimiz neyiz ama nasıl anlamlanacak ne olacağız ve nasıl olacak şimdi

varoluş neden? anlamsızız yerdeyiz ve yokuz hiç

burası neresi neden anlamlanmıyor şimdi
(burasının neresi olduğunu neden anlamlanmaması -birden- bilinmemesi)

bunu neden yapıyorsun şimdi- neden anlatmıyorsun bunu bize -içhis dinleme
ama kimin? senin neden bunu yapıyorsun bize
siz istiyorsunuz
neden

anlamın büyümesi var mı?
kime sormalıyız tamam? nerdeyiz biz şimdi

neden bunu yapıyorsun-kendine bir bak dur düşün şimdi hemen bunu yap olur mu?

ne yapmalıyım ki ben? dur

yapacak bi şeyim yok ne yaptığımı bilmiyorum ya da yapacak bi şeyim yok burdayım şimdi ne yapmalı

diğer şeyleri diğerleri-izle öğren
bir amaç yok anlam yok seçim yönü yok

bir şeyi diğer şeye tercih etmekteki fark-yapmaktaki fark nedir?
neyi nasıl tercih edeceğimi nasıl bileceğim? neye göre seçeceğim olduğum yerdeyim yer burası değişmiyor aynı -şeyler var diğerleri ben ne yapıyorum ya da yapmalıyım

ja evet ben cinsinden olanlara yazıyoruz
onlar okuyor mu? bilmiyorum bu eğlenceli zaman geçiriyor hem bi şeyler yaptığımı sanıyorum böylece

etkileşim kur lütfen tane tane
sen kimsin?
korkak

kayıp ruhlar adına ben bir cenazeyim biri bana öğretsin bu yerde neler oluyor bu ve varlık versin bu şey bana öldüm kaldım ölünç içinde ben ne yaptığımı da yapacağımı da bilmiyorum
bu kelimeleri yazarsam sanki olacak
karanlık içimin telaşı
bu yer esir kampı ; esir ve esaretli gelgeçli ya da utançlı düşünceler kampı ve biz insan kimiz biz? neyiz?
ne yaptığımızı nasıl biliyoruz _neye göre karar veriyoruz hep çevresel koşullar-bir amaç var mı? seçme yönü neye göre karar vereceğim ben neye
bunu yapmaya karar veriyorsun ama nasıl? kurtulmak belki acılardan ya da başka şeylerden çok kötüyüm ben biliyorsun
daha fazla kişiye bilgi ya da gerçek ulaştırmak biliyorsun ya da ilgi çekmek ya da işte biliyorsun sen
bunu neden yapıyorsun ?
yardım almalıyım ya da bu travmayı bölüşmeli aşma yolu bulmalı bi şeyler anlamlanmalı bilyorsun

tek bildiğim karşımda bir ekran içime doluşmuş karanlık hislerden arınmak için karanlık korkulardan ve kuşkulardan saçmalamak tı
dışarda bir şey değişsin istedim ya da bana geçrekten bir değişme ulaşsın ve yardım gelsin daha geniş bir çeper- gerçeğin içine kapanıp kaldım gibi oldum ben yalnızım şimdi
okuyanları umursuyor musun?
sanmıyorum sonuçları
sonuçlar felaket olur
sadece doğaç geliş _sürtme dürteme ama nasıl bu? şimdi açıkla sen kimsin? benim o
bunu neden açıklamıyorsun-bu hisleri bölüşüyor musun ?sen kendini kim sanıyorsun şimdi hemen bak
bilmiyorum bir vaiz mi? açıkla düşün bun usana ki msöylüyor sen kimsin? bir oyum ama nasıl yetecek bu /bieleği may da neye bakacağım tamam şimdi açıkla
olana bitene de hi çbi eşy bilmiyorum laptırdım işte birden oldu
ne yaptığımı anlamı olamsa ne olur yani bi şeyler yapmaktan iyidir

delirmek böyle bi şey mi? iç uydu mu?
sanmıyorum keşke delirsem öyle kafam olsa yetmiyor bu şey çıkmıyor benden

ne yaptığını sanıyorsun
karanlık hislerimi içokuyorum
sen bir çocuksun
böylece?
hiç bi anlamı yok ya da var bi şey bilmiyorum yatmak var yerine uyuma var-çekmiyor
bu daha eğlenceli
tek amaç eğlenceli mi?

ne olmak
tüm bunları;; *yayinlicam ama birleştiremiyorum? kim kimle konuşuyor
içkişilikler ya da yakınımdaki ve başkalarının kişilikleri (ve kendimde katışıklı) gibi delilikli bir halde varoluş yalnızlığıçözümü aramak ya da başka -bencilce hislerle- de- ne yapacağını bilmemek ya da başka işinin olmaması buna adanmak, kapılmak, naptığını bilmemek içinde yalnız ve tuhaf varoluş deneyimlemek sanrısı
neden böyle açıklıyosun?
kibir ve ego mu cevap sence öyle olsa böyle osla ne farkeder mi? beni aydınır mı ?değiştirir mi? sen kendini kim sanıyorsun? ne farkeder

hislerden/durumlardan içsesleştirme ve birleştirme hisler

bunun bir anlamı var mı?
sanal saçma
tamam bu boş iş karar verdim ben
ben kurtuluyorum sadece /deniyorum yada bir başkası ilerletiyorum bunu sonucu görmek için deneme-bi şey olacağa umma -bunun işe yarayacağını ya da zaten yaradığını düşünme ve umma bekelme
bunu süreç çözüm ve deneme ilerletme oalrak görme?
ne umuyorsun ki?
bilmem tam emin değilim ama iyi bir içokuma si
bilmiyorum bunu yapıyorum anda bu bir seçim ve başka bir şeyim yok buna adandım

can sıkıntısı ya da bir başkası emin değilim başka bir şeyim yok anlasana ne yapayım ben şimdi içki mi içeyim param yok başka bir eve mi gideyim yok
başka işler yap?
ne mesela
uyu yat zıbar
sonra sabah?
bu zamanı kim yaptı
beni kim yaptı
ben böyleyim bu saçmalık
biri bana amaç ve yön vermeli bi şeyin içinde kaybolmalıyım (buna kim akrar veriyor? şimdi kim söylüyor bu nusana düşün şimdi hemen ama hemen)
yeme içme ve tüketmeden falzası olmalı bir ışın demeti gibi
bir açıklama yapmak istedim-bir şeyler söylemek istedim sadece tamam ben oyum
bu yer nedne bu akdar karanlık
sen ruh musun?
bunları kim oluşturuyor
sen kesin delisin tamam teşhis tamam delilik

hangimiz?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:39 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:26 ----------

içinden geçen /geçtiğim bir süreci içinden geçerek atlatmalıyım
ve burası bir tarih kaydı sonuçta (kimsem oyum kendimi ben sanıyorum ve) kimse bize (söylemiyor ve) bilgi vermiyor (ve ben olmaktan başak çarem yok yerdeyim ve zaman akıyo hızla git koş) ya da bu olanları kim seçiyor içimizdeki seç ses niye burdayız şimdi ne oluyor
kapılıp git ve dışarda (başka) bi şeyler yap ancak
biriyle oyun oyna öğren atış ama bunları neye göre seçiyoruz-birbirini izliyor nasıl
burası bir felsefe hane ve
gelen giden oluyor en azından iyi kötü ... bir etkileşim bu

tam şimdi yaptığım ya da yapmak istediğim his
burda olmamak (başka bir şeyde-yerde durumda gibi bir his) gibi bir şey bu durumda olmamak (durdur) ne yapılcağına karar vermek ya da bildirmek bilmek gibi hislerdir

diğerleriyle yardımlaş ama bu nasıl?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:34 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:39 ----------

çoktan seçmeli yalnızlık
balkonda dur biraz düşün iç geçir içten geçir
sanrılarını ve hayallerini aklını oku içine gele kelimeleri yaz
aklına parlak düşeni yaz belirle iç yap
diğer düşüncelere kapıl-diğer hayallere kapıl ne yapılcağını bilme

boşmuş varoluş yokmuş varoluş gibi bir his-uyu kim uyuacak? beden ne o? bilmem

kendimi kaldırıp atasım geliyor çöpe
yeni bir ben var mı? kendim kapılacağım peşine? neden bu his

zaman ve yer erişimiş gibi

içimde bi şeyi-olmayan bi şeyi- kusasım geliyor

sövesim geliyor hiç bilmediğim şekilde
aklıma şimşek çarpması çakması iyiydi kesinlikle beynime bir şimşek çakarak ölmek istiyorum şimdi düşündümde tam kafama çarpmalı ama bunu düşündüm bu olur mu? zamanı gelince şimdi

kim izlemeli?
bimiyorum
en az bir tanık hissi
neden
bu saçma bunu neden yazıyorum
git insanlara koş nasıl?

kendimi kaybettim ya da bir deli tımarhanesi beni paklar ya da seks düşleri arasında atınç ve itenç içinde kaybolmak
kendimi yalnızlıkarla atmak
hiç iyi bi şey yok mu? neden bu öfke bu kin?

daha iyi bi şey bilene kadar ben kendimim-çayımı içmek ve umursamamak ya da umursamak umursadığım bi şey varsa sanırım ölmemek neye rağmen sanırım bir kurtuluşa ya da hayali -belirsiz o
ney kurtulacak
belirsiz

hiç ışık yok mu? iyi bir şey umut? tolerans ve seviye

neyi ve kimi bekliyorsun sen bir amacı mı? birinin söylemesini mi?

bunu sormuyorum kendime işte okuyunca beni çarpmıyor ve durumumu değiştirmiyor işte ha

bana direk vurmuyorsa ben yazmadım
bana direk çarpıyorsa
bir romanda kaç cümel çarpar sana
ne açıklamaya çalışıyorsun sen
kafamdaki tuhaf kuramları ve kayboluşumu evladım

neye varacaksın ne zaman
sen varacaksan ben varacağım ama oraya -zaman
sana ve bana ama bu bir zaman geçirmece (daha iyisini bulaan kdar-burda def edilicneye ya da çıkana kadar ve)ve eğlenmece sabah kaltığında bir tuhaf kayboluş her şey başka hissi ile eşlşk eden yeni varoluş güne merhaba

dinazor çarpsa ölür müyüm?

yırtılıp atasım geliyor-atılasım yani

kendimi yırtasım-yırtılasım geliyor içimden yeni ve başak çıakcak sanki benim

tam şimdi düşünüyorumda bu erdemhane-biriktirdiğim kelimeler ve aklımın yazılımları eşliğinde hiçlik bloğu tımarhanesi

kafa tutasım gelmiyo değil ama bekleme zamanı şimdi bunu biliyoruz
oraya zaman var evlat

toruk makto öldı mi? issiz acun/acın kaldu mi?

neye göre berlirliyorsun bu kelimeleri? hiçe göre bunu yazmayı çok sevdi çünkü hiçcilere laf takıyor ulan hiçciysen hiç takıl
kafa tutma başlıyor
zoruna mı gidecek?
durma zamanı hiç

kesinlikle aklımın böyle olmasını istemezdim ama bir yerlde kaybolmasını hiç

biri bana napılcağını söylemeli çünkü ben rahatsızlık vermeye

hiç bireysel erdemin yok mu?
birini söyle bana

durmak ve sakince düşünmek şimdi unut

aklımı boşluğa çarpasım geliyor

bu yer değişmiyor bu mekan bir tımarhane ve ben tımar mı oldum mu?

yokluğa değil ama boşluğa karanlıkata bir imgeye kafa atıyorum çakıyorum şimdi

bi şeyler değieşcek sanısı-ne içtin sen? çay ve sigara arada lugol panik

kendimi içtim bi de sahte düşleri git bi şeyler yazsana iyi umut şiir ve safsata harici iyi şeylerde var de yok değil mi?

gerçek yüzeyine çıkaracağım çıkarmak istediğim

bitecek bu frtına unutma rahat ol sen

fırtına daha başlamadı

kendime neyi bildiriyorum yabancı -hiç gibiyim kendimi tanıyamıyorum
bu yapınç istek yüz benim değil kendni kaybetmiş bedenim sadece ve böyle yaşamak istemiyorum bi şeyler yok hiç kismede yanıtlar ve yenir şeyler

bir amaç olmalı

hiç değilse çok kişinin bir amaca bağlandığı bir amaç çoktan seçmeli bir takımla birlikte yapmalıyım ama bunu sevmeliyim seçmeliyim de kaybolmadan istediğim bu

yani bi şeyler yapan varsa-yapacak iyi şeyler bu

eğlenceli şeyler ya da hasta terapisi bile olabilir
seksden gayrı nem kaldı

--

başağrılarımı bir dinazora armağan etmek istiyorum ben şimdi

---------- Mesajlar Birleştirildi at 23:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 23:34 ----------

"ikimiz birbirimize çakmıyoruz hiç"

çevremde ben çakan, o çakan çok az insan kaldı ben kendime çakmıyorum artık hiç
çocuklarıma çakamıyorum-diğerlerimize
bana çakmıyorlar-görünmüyorlar-ben kendime görünmüyorum uzaktayım hiç
ölüm gibi bir şeyden beter bir şey içindeyim

bana çakmıyor-bana çakmıyor

içimi yırtıp duruyorum-içimi yırtıyorum şimdi

şimşek gibi aklım olsa bu günü durdurudum bu geceyi (erdirirdim bir sabaha) ve bir ışık-umut tanesi verirdim kendime hiç yok mu bizde bu?
bu dönen şeyler-tüm gökyüzü bir anlamsız mı? ben anlamı nerede aradığım şey ve bu şeysizlik kendisizlik bilememzilikli yer his ve varoluşluluk aklıma bir çakım çakmalı-tam çakmalı o
aklımı yıtrıp almalı kendine getirmeli ya da yere

aklım bir çakma arıyor ama ne? bir varoluş arıyor? bir varoluş şekli (yeni bir benlik ya da yerlik ve tutkusuzluk ay da yapmasızlık ya da suçluksuzluk ya da karantısızlık ... uzantı hisler dolu hisler ve... noktalar işte) yeni ama ne inanmıyor buna da burda şimdiyim ve sıkılıyorum eriniyorum tutuğum kaybolmuşum ya da yoku mve ıssızım kendisizim işte tanımlanmıyor gece şafağı karağı da

ölümden beter bir kayboluş içindeyim kesin o

aklım enerji üretmiyor-istenç üretmiyor yapma azmi ve yolu belirlemiyor hiç sürünüyourz kapılmada
bu kapılıp gitme zaten kaybolma hissi bu

bu kadar bulantıyı varoluş kusamaz

ben yokoluşa gitmeliyim

şimdi de yokolmalıyım

neşe diye bi şey varmış-eski deneyim varmış ve hayal ürünüymüş te gelecek bi şey varmış eski deneyime değen
bunu soruyorum şimdi eşlik edecek his ne? kasyopya neden anlamsız?
ben ne yapmalıydım

kafamı çınarlara atacağım şimdi
bu kayboluş ta ne?

üzerinden dinazor geçmiş gibi hissediyorum

Bilgi toplamak ve öğrenmek için çabalayan bir grup; bilindik ve antik yöntemlerle bilgi toplarken , bir yandan da viya tahtalarıyla deneme oturumları sürdürdüler ve umulmadık bir biçimde, aşağıdaki masalı derlerler.
-
İşte buna viya/tamyol ileri diyoruz
-
Türkçe Tanıtım
http://tr.cassiopaea.org/

Giriş
http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=7

Konu sanalmanik tarafından (02.11.16 Saat 02:42 ) değiştirilmiştir.
sanalmanik isimli Üye şimdilik offline konumundadır